Sekce nevěsta

Jak si správně objednat svatební květiny? Co všechno se dá zdobit? Na co všechno myslet? A kdy vlastně svatební květiny objednat? To se všechno dozvíte právě zde :)

Nejprve Vám chceme říci, že nejsme v oblasti svatební floristiky žádnými nováčky. Svatby jak se říká "děláme" už od vzniku naší firmy a to od roku 1991.

Kdo z týmu Květinářství Horák svatby "váže"?

Svatební floristikou se v naší firmě v posledních letech zabývá převážně slečna Veronika Uherková. Veronika má vystudovanou střední i vysokou zahradnickou školu, pravidelně se účastní různých floristických seminářů, sleduje nejnovětší trendy v oblasti svatební floristiky a ráda Vám pomůže s výběrem těch pravých květin pro Vás.

Pokud si budete chtít domluvit s Veronikou schůzku, neváhejte jí zavolat na tel.: 607 736 286 nebo poslat mail na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Pokud chcete objednat květiny přímo na prodejně, většinou budete stejně odkázáni na tento telefon. Pokud však trváte na zhotovení svatebních aranžmá některou z našich šikovných prodavaček, pak není problém se s ní domluvit přímo v květinářství.

Obsazené termíny pro rok 2019:

18.5., 25.5., 22.6., 13.7., 20.7., 3.8., 17.8., 7.9., 26.10.

Kdy svatební květiny objednat?

Nejlépe uděláte, když se s floristkou začnete domlouvat okamžitě. Důležité je, zajistit si dopředu Vaše požadované datum. Květiny samotné pak stačí domluvit asi měsíc dopředu. Dokud chystáte speciální svatbu s netradiční dekorací je lepší se začít zajímat 2 měsíce předem. Některé nevěsty volají už rok dopředu, měli jsme i případ objednávky 48 hodin předem :) Opravdu toto nepodceňujte! Květiny musíme objednávat a některé druhy květin vyžadují objednání i s předstihem 14 dní.

Co všechno se dá květinami zdobit?

Existuje celá škála svatebních dekorací. Jsme schopni zajistit téměř cokoli, většinou je limitujícím faktorem cena. Než půjdete květiny objednat, je dobré mít představu, co všechno chcete zdobit, mít alespoň malou představu o svatební kytici, vědět přibližně kolik korun chcete do květin investovat. Dobré je projít si internet nebo se nechat inspirovat například fotografiemi ve fotogalerii našich webových stránek či na našem facebooku. Obrázek pak případně vytisknout a přinést na schůzku s floristkou. Při samotné schůzce je k dispozici řada kalatogů a odborných časopisů, ze kterých můžete také vybírat. Schůzka s floristkou je zcela zdarma.

 • svatební kytice - nejrůznější typy, kulatá, převislá, v konstrukci, kabelka, vějíř, květinový šperk, ...
 • květiny do vlasů nevěsty - samotný květ, přizdobená spona, přizdobená čelenka, ...
 • ženich - klopa, přízdoba kravaty, motýlka, kapesníčku, ...
 • svědek - klopa, přízdoba kravaty, motýlka, kapesníčku, ...
 • svědkyně - kytice, klopa, náramek, květinový šperk, květiny do vlasů, ...
 • maminky, babičky - kytice, klopa, náramek, květinový šperk, ...
 • tatínkové, dědečci - klopa, přízdoba kravaty, motýlka, kapesníčku, ...
 • družičky - kytice, květinový šperk, přizdobená kabelka, košík s okvětními plátky, ...
 • polštářek pod prstýnky
 • dekorace aut - nevěsty, ženicha, ostatních aut, autobusů, ...
 • výzdoba oddací síně - kostel, radnice, zámek, park, louka, ...
 • výzdoba slavnostní síně - dekorace stolů, místnosti pro hostinu, taneční místnosti, ...
 • přízdoba dortu
 • výzdoba domu nevěsty - dekorace na dveře, dekorace před domem, ...
 • voničky - mašličky na krušpánek
 • přízdoba domácích mazlíčků - mašlička na krk pejskovi, kočičce, ...
 • květy na hrob - pokud již nežije některý z rodičů či prarodičů nevěsty nebo ženicha, pokládá se kytice na jejich hrob
 • menší kopie svatební kytice - slouží pro házení kytice svobodným dámám
 • výzdoba pokoje pro novomanžele
 • výzdoba pokojů pro svatební hosty

Kdy si květiny vyzvednout a jak se o ně postarat?

Květiny nejčastěji vyzvedává ženich. Bohužel tato tradice není zrovna nejšťastnější. Nevěsta má většinou lepší vztah ke květinám a je dobré být přímo poučena o zacházení nebo například o držení kytice během obřadu a focení. Vždy květiny vyzvedávejte minimálně dva. Většinou se svatební kytice nedá položit a nejlepší způsob přepravy je "v ruce". Ženich bývá při předávání květin poučen, jak se o ně starat. Pokud nejede ženich přímo z květinářství pro nevěstu, je dobré mít nachystanou vázu na svatební kytici. Je-li kytice zhotovena do držáku (kostrukce s nasáklivou hmotou), je dobré si přichystat vázu s průměrem hrdla cca 7 cm, vodu pro takovou kytici pak nepotřebujeme. Zpravidla se květiny vyzvedávají v den obřadu, případně den (večer) před obřadem.

Jak dlouho má svatební dekorace vydržet?

Svatební dekorace jsou tvořeny tak, aby vydržely celý svatební den. U kytic s přirozenými stonky a kytic do držáku je trvanlivost mnohem delší. Existují také kytice kompletně navazované na dráty a ty opravdu déle nevydrží. Největší zkouškou pak prochází dekorace automobilů. Hlavně na tmavých kapotách v letních měsících a na přímém slunci je téměř nemožné udžet květiny svěží po celý svatební den. Proto také záleží, jak se s květinami zachází a co od nich očekáváme.

Mít fotografii na webových stránkách a facebooku Květinářství Horák?

Plus mínus měsíc po obřadu většinou posíláme nevěstám mail s prosbou o zaslání fotografií ze svatby. Snažíme se sice květiny vyfotografovat, ale nikdy se nám to nepovede tak krásně jako profesionálům. Navíc svatební kytice bez nevěsty působí osaměle :( Proto jsme moc rádi, když nám mailem přijdou nějaké fotečky. Stačí dvě až tři a my jsme spokojeni. Nemusíte se toho vůbec bát, fotky používáme pouze na zveřejnění na našich webových stránkách, facebooku a případně ve fotorámečcích v našich květinářstvích.


Copyright © 2011 horakovykvetiny.cz Všechna práva vyhrazena.